Promocja

Oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1Z40WH

(3 opinie klienta)

Cena:

1 499,00 

Oszczędzasz 76,00 !
Dostępność:
Duża
Z Klub VestHome zdobędziesz 150 punktów

  Porównaj

Raty 0%

Skorzystaj z kalkulatora rat, aby wyliczyć raty dla tego produktu.

Dostawa

Koszty dostawy:

 • Darmowa dostawa - 0zł (małe AGD wysyłka kurierem DPD)
 • Dostawa Classic - 0zł (duże AGD dostawa z wniesieniem)
 • Dostawa Optima - 49zł (duże AGD dostawa z wniesieniem i ustawieniem)
 • Dostawa Premium - 99zł (duże AGD dostawa z wniesieniem, ustawieniem i odbiorem zużytego sprzętu)

Czas dostawy:

 • Małe AGD - Kurier DPD do 24 godzin
 • Duże AGD - Firma Zadbano od 24 do 48 godzin

Z Klub VestHome zdobędziesz 150 punktów

Zbieraj punkty w Klubie Zdrovi.pl i wymieniaj je na rabaty na kolejne zakupy.

 • Producent: Vestfrost

Opis produktu

Oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1Z40WH

Oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1Z40WH to urządzenie, które nie tylko zachwyca nowoczesnym designem, ale przede wszystkim zapewnia dostęp do czystego i zdrowego powietrza przez 24-godziny na dobę. Specjalny system 360° dla wlotu i wylotu powietrza znacząco polepsza cyrkulację powietrza i skraca czas potrzebny do oczyszczenia całego powietrza w pomieszczeniu. Za filtrację odpowiada innowacyjny filtr 3w1, technologia UV-C LED oraz technologia Plasma ION.

Nowoczesny design i wysoka efektywność

Oczyszczacz powietrza VP-A1Z40WH od skandynawskiej firmy Vestfrost to połączenie nowoczesnego designu z wysoką kulturą pracy urządzenia, co najważniejsze bardzo skuteczną pracą. Współczynnik oczyszczania na poziomie 350 m³/h pozwala, na co najmniej 3-krotną filtrację powietrza w przeciągu jednej godziny, ze wszystkich pomieszczeń do wielkości 48 m².

 

 

Oczyszczacz wyposażony został w innowacyjny filtr 3w1, w którego skład wchodzą: filtr wstępny, filtr węglowy i filtr HEPA H13, które razem zapewniają niemal 100% ochrony przed zanieczyszczeniami występującymi w powietrzu. System filtracyjny wspierany jest przez 2 autorskie technologie, a mianowicie technologie UV-C LED oraz technologię Plasma ION.

Pierwsza z nich odpowiada za eliminacje bakterii przechwyconych przez filtry, natomiast druga jest jonizacją powietrza, która niszczy z pomieszczenia wszelkie groźne drobnoustroje. Oczyszczacz powietrza posiada wbudowany moduł Wi-Fi, dzięki czemu możemy sterować urządzeniem poprzez aplikację mobilną.

 

Nowoczesny system filtracji powietrza

Oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1Z40WH dzięki swojej owalnej konstrukcji wykorzystuje system 360° wlotu i wylotu powietrza. Dzięki takiemu zastosowaniu znacząco poprawia się cyrkulacja powietrza i tym samym eliminacja zanieczyszczeń. Również miejsce ułożenia oczyszczacza nie odgrywa już tak ważnej roli. Z racji, że urządzenie zasysa powietrze z każdej strony, wykorzystano tutaj innowacyjny filtr 3w1 360°, którego łączna skuteczność filtracji wynosi 99,97%.

 

Filtr 3w1

W specjalnej konstrukcji znajduje się filtr wstępny, którego głównym zadaniem jest zatrzymywanie większych zanieczyszczeń takich, jak kurz, włosy, okruchy i sierść. Należy pamiętać o okresowym czyszczeniu filtra wstępnego, aby nie dochodziło do zmniejszenia przepływu powietrza.

Następną warstwę tworzy filtr HEPA H13, czyli filtr drobnocząsteczkowy, który bardzo skutecznie eliminuje najmniejsze cząsteczki zanieczyszczeń, w tym główne składowe smogu, czyli pyły zawieszone PM10, PM2,5 i PM1. Filtr również bardzo dobrze przechwytuje z powietrza wirusy, bakterie, alergeny i zarodniki pleśni.

Ostatnim elementem w filtrze 3w1 jest filtr węgla aktywnego, którego zadaniem jest pochłanianie nieprzyjemnych zapachów, w tym dymu papierosowego, potu, chemikaliów i odoru zwierząt. Filtr węglowy odpowiada również za eliminację z powietrza lotnych związków organicznych. Specjalna konstrukcja filtra sprawia, że nie musimy się zajmować wymianą pojedynczych filtrów, tylko wymieniamy całą kasetę filtracyjną.

Wbudowany wskaźnik wymiany filtrów poinformuje nas o zużyciu filtra, którego żywotność wynosi maksymalnie 18 miesięcy.

Oczyszczacz powietrza Vestfrost w walce z bakteriami

Chcąc znacząco zwiększyć skuteczność oczyszczacza powietrza w eliminacji najmniejszych zanieczyszczeń, inżynierowie Vestfrost opracowali technologię UV-C LED. Technologia ta wykorzystuje w swej pracy światło ultrafioletowe, które naświetla wnętrze urządzenia, w tym powierzchnie filtrów i eliminuje z nich bakterie już na poziomie biologicznym. W ten sposób wypływające powietrze z oczyszczacza wolne jest od wszelkich szkodliwych mikrobów.

Technologia Plasma ION

Oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1Z40WH posiada również wbudowany generator jonów pracujący w technologii Plasma ION. Generator wypuszcza w powietrze równą ilość jonów dodatnich i ujemnych, które następnie łączą się ze sobą, by w końcowym etapie uszkodzić komórki wirusów, bakterii, alergenów i grzybów, w tym pleśni.

Obie technologie znacząco zwiększają zakres eliminacji zanieczyszczeń i zapewniają dostęp do czystego i zdrowego powietrza. Włączyć możemy je z poziomu panelu sterowania lub za pomocą aplikacji mobilnej

 

5 stopni filtracji powietrza

Wszystkie elementy systemu filtracji powietrza ze sobą ściśle powiązane i razem tworzą bardzo skuteczny układ eliminujący wszelkie zanieczyszczenia występujące w powietrzu.

1. Filtr wstępny – pierwsza bariera dla większych zanieczyszczeń
2. Filtr HEPA H13 – filtr drobnocząsteczkowy przeciw smogowi, bakteriom i wirusom
3. Filtr węgla aktywnego – niweluje nieprzyjemne zapachy i LZO
4. Technologia UV-C LED – dioda UV zabija bakterie na powierzchni filtrów
5. Technologia Plasma ION – wspomaga pracę filtrów niszcząc groźne mikroby

Czujniki i wskaźniki

Oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1Z40WH wyposażony został w niezwykle precyzyjny czujnik kurzu (PM2,5) i czujnik TVOC, które razem na bieżąco monitorują jakość powietrza w pomieszczeniu. Przy wykryciu zwiększonego stężenia pyłów zawieszonych, czy też lotnych związków organicznych przekazują informację do trybu automatycznego, który zwiększa obroty wentylatora.

Na panelu sterowania znajduje się wyświetlacz, na którym możemy wyświetlić numeryczne wartości zmierzone przez czujniki, w tym poziom pyłu zawieszonego PM10, PM2,5 i PM1, a także stopień natężenia lotnych związków organicznych.

Urządzenie posiada jeszcze czujnik światła, który wykrywa stopień jego natężenia i dopasowuje do niego siłę pracy, brak oświetlenie – obroty mniejsze, włączone światło – obroty większe.

Oczyszczacz powietrza posiada również wskaźnik jakości powietrza, który za pomocą kolorowych pierścieni informuje nas o aktualnym poziomie powietrza w naszym pomieszczeniu.

Nie musimy również martwić się, kiedy skończą się nasze filtry, gdyż o konieczności ich wymiany poinformuje nas specjalny wskaźnik wymiany filtrów.

Zaawansowany tryb automatyczny

Oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1Z40WH dzięki obecności bardzo precyzyjnych czujników jakości powietrza posiada również doskonały tryb automatyczny, który zapewnia nam nieustanny dostęp do czystego i zdrowego powietrza. W trybie tym urządzenie pracuje samoczynnie, a jedynym naszym obowiązkiem jest okresowe czyszczenie filtra wstępnego. Tryb automatyczny zapewnia najbardziej optymalne warunki oraz wydłuża żywotność filtrów.

Oczywiście, jeżeli chcemy sami zarządzać praca oczyszczacza możemy skorzystać z 1 z 5 trybów prędkości wentylatora, od najniższej po maksymalne ustawienia.

Z poziomu panelu sterowania możemy również włączyć tryb jonizacji i tryb nocny, w którym zostaje wyłączone podświetlenie wskaźników, a urządzenie przechodzi na najwolniejsze obroty.

Zyskaj więcej dzięki aplikacji mobilnej

W oczyszczaczu powietrza Vestfrost VP-A1Z40WH zamontowano moduł Wi-Fi, dzięki czemu możemy sparować urządzenie z naszym smartfonem i zarządzać jego pracą mobilnie. Na ekranie uzyskamy informacje o natężeniach pyłów zawieszonych, zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz, odczytamy wartości TVOC, włączymy lub wyłączymy lampę UV-C LED i generator jonów oraz zaplanujemy pracą oczyszczacza za pomocą dedykowanego timera.

Oczyszczacz powietrza do sypialni

Oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1Z40WH to idealny wybór do sypialni, głównie dzięki zastosowaniu w nim nowoczesnego silnika inwerterowego. Silnik ten cechuje się wysoką niezawodnością i bardzo cichą kulturą pracy, dlatego tez w trybie nocnym poziom głośności nie przekracza 17 dB. Dodatkowo, aby nie zaburzyć naszego snu, wszystkie podświetlenia wskaźników zostają wyłączone. Niezwykle przydatna jest również jonizacja powietrza, którą zaleca się włączyć co najmniej 1 godzinę przed naszym położeniem się spać, aby idealnie przygotować na ten moment sypialnię. Model oczyszczacza powietrza Vestfrost VP-A1Z40WH również bardzo dobrze sprawdzi się w pokoju dziecka, gdyż jego praca w żaden sposób nie będzie zakłócać snu i zabawy.

Cechy produktu

 • Filtr 3 w 1

  Innowacyjny filtr 360° zawierający filtr wstępny, HEPA H13 i węgiel aktywny

 • Technologia UV-C LED

  Moduł umiejscowiony wewnątrz urządzenia zabija bakterie

 • Technologia Plasma ION

  Jonizacja powietrza skutecznie eliminująca najmniejsze zagrożenia dla zdrowia

 • 3 czujniki

  Czujnik kurzu (PM2,5), czujnik TVOC i czujnik światła

 • Wskaźnik PM10, PM2,5 i PM1

  Numeryczna informacja o aktualnym poziomie stężenia pyłów zawieszonych

 • Wskaźnik TVOC

  Informacja o aktualnym natężeniu lotnych związków organicznych

 • Wskaźnik jakości powietrza

  Informacja za pomocą kolorów o aktualnym stanie powietrza

 • Tryb automatyczny

  Najbardziej optymalny sposób na walkę z zanieczyszczeniami powietrza

 • Tryb nocny

  Niezwykle cicha praca urządzenia nieprzekraczająca 17 dB

 • Moduł WiFi

  Możliwość zarządzania oczyszczaczem z poziomu telefonu komórkowego

 • Blokada rodzicielska

  Blokuje przed niechcianą zmiana ustawień

 • Wygodny uchwyt

  Sprytnie schowany w panelu sterowania uchwyt do przenoszenia

Parametry techniczne

ModelVP-A1Z40WH
WymiarySzerokość - 28 cm
Wysokość - 67,1 cm
Głębokość - 28 cm
Rodzaj produktuOczyszczacz powietrza
KolorBiały / Szary
Kolor panelu sterowaniaSzary
SterowanieDotykowe, aplikacja w telefonie
Oczyszczanie
Powierzchnia oczyszczania [m²]48
CADR PM [m³/h]350
Zastosowane filtryWstępny, HEPA, węglowy
JonizacjaTak
UV-C LEDTak
CzujnikiKurzu, TVOC (laser)
NawilżanieNie
Funkcje użytkowe
WskaźnikiPM 1, PM 2.5, PM 10, TVOC
Kolorowy wyświetlaczTak
WiFiTak
Sterowanie przez aplikacjeTak
Tryby pracy wentylatoraSleep / Niski / Średni / Wysoki / Najwyższy
Poziom głośności [dB]Sleep - 17 / Niski - 31 / Średni - 38 / Wysoki - 43 / Najwyższy - 52
Blokada rodzicielskaTak
Tryb pracy nocnejTak
SilnikInwerterowy
Parametry
Waga netto / brutto [kg]7 / 8.8
Moc znamionowa [W]38
Napięcie [V]220-240
Częstotliwość zasilania [Hz]50
Gwarancja
Gwarancja producenta2 lata
Producent
ProducentVestfrost
Pobierz instrukcję obsługiKarta produktuAtest higieniczny

Opinie o produkcie

(3 opinie klienta)
na podstawie 3 opinii
5/5

3 opinie dla Oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1Z40WH

 1. Weronika

  Bardzo polecam. Ładny design

 2. Arkadiusz

  Mega wydajny oczyszczacz powietrza. Mieszkam na Śląsku i taki sprzęt to zbawienie. Różnica już po kilkunastu minutach naprawdę odczuwalna. Dziękuję.

 3. Katarzyna

  5 gwiazdek

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane produkty