Promocja

Oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1M30WH

(2 opinie klienta)

Cena:

1 099,00 

Oszczędzasz 51,00 !
Dostępność:
Duża
Z Klub VestHome zdobędziesz 110 punktów

  Porównaj

Raty 0%

Skorzystaj z kalkulatora rat, aby wyliczyć raty dla tego produktu.

Dostawa

Koszty dostawy:

 • Darmowa dostawa - 0zł (małe AGD wysyłka kurierem DPD)
 • Dostawa Classic - 0zł (duże AGD dostawa z wniesieniem)
 • Dostawa Optima - 49zł (duże AGD dostawa z wniesieniem i ustawieniem)
 • Dostawa Premium - 99zł (duże AGD dostawa z wniesieniem, ustawieniem i odbiorem zużytego sprzętu)

Czas dostawy:

 • Małe AGD - Kurier DPD do 24 godzin
 • Duże AGD - Firma Zadbano od 24 do 48 godzin

Z Klub VestHome zdobędziesz 110 punktów

Zbieraj punkty w Klubie Zdrovi.pl i wymieniaj je na rabaty na kolejne zakupy.

 • Producent: Vestfrost

Opis produktu

Oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1M30WH

Oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1M30WH to doskonałe urządzenie do Twojego domu, które zapewni Ci kompleksową ochronę przed wszystkimi zanieczyszczeniami występującymi w powietrzu. Za filtrację powietrza odpowiada nowoczesny filtr 3w1, w którego skład wchodzą filtr wstępny, filtr węgla aktywnego i filtr HEPA H13. Żywotność filtra wynosi do 18 miesięcy. Całość filtracji wspiera innowacyjna technologia UV-C LED, która zabija na poziomie biologicznym bakterie przechwycone przez filtry oraz autorska technologia Plasma ION będąca generatorem jonów dodatnich i ujemnych.

 

Zdrowa wydajność

 

Zadbaj o zdrowie swoich najbliższych i postaw na oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1M30WH, który ochroni Twój dom przed smogiem, wirusami, bakteriami i alergenami. Mimo niewielkich rozmiarów oczyszczacz powietrza posiada wysoki współczynnik oczyszczania na poziomie 340m³/h, co pozwala na skuteczne oczyszczenie każdej powierzchni do wielkości 42 m².

 

 

Nowoczesny system filtracji powietrza zapewnia niemal 100% skuteczność eliminacji zanieczyszczeń, a żywotność filtrów wynosi nawet 18 miesięcy. W skład filtrów wchodzą: filtr wstępny, filtr HEPA H13 i filtr węgla aktywnego. Całość wspierana jest przez autorską technologię UV-C LED, które eliminuje z powierzchni filtrów przechwycone bakterie, czyniąc powietrze wolnym od mikrobów.

Dodatkowo oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1M30WH wyposażony został w jonizator powietrza Plasma ION, który wspiera urządzenie w walce z wirusami i innymi groźnymi mikroorganizmami.

Innowacyjny system filtracji powietrza

Najważniejszym elementem każdego oczyszczacza powietrza jest system filtracyjny odpowiadający za przechwytywanie wszelakich zanieczyszczeń występujących w powietrzu. W jego skład wchodzą filtry, które w zależności od rodzajów posiadają inne zadania związane z innymi rodzajami zanieczyszczeń i często różnią się długością swojej żywotności.

Filtry

Firma Vestfrost stworzyła innowacyjny filtr 3w1, który składa się z filtra wstępnego, filtra HEPA H13 i filtra węglowego, których żywotność określa ten sam czas, czyli około 18 miesięcy nieustannej pracy. Dzięki takiemu zabiegowi nie musimy zaopatrzać się osobno w każdy z filtrów, lecz wystarczy zakupić cały komplet i bardzo prosty zastąpić zużyty zestaw nowym.

Filtr wstępny ma postać specjalnej maty, której zadaniem jest zatrzymywanie większych zanieczyszczeń przed przedostaniem się do pozostałych filtrów, które mogłyby zostać uszkodzone. Warto pamiętać o okresowym czyszczeniu filtra wstępnego, aby uniknąć jego zapychania, co znacząco ogranicza ilość przepływającego powietrza, w tym celu wystarczy odkurzyć filtr.

Filtr węglowy służy do przechwytywania z powietrza niebezpiecznych dla zdrowia lotnych związków organicznych, szkodliwych chemikaliów oraz do niwelowania nieprzyjemnych zapachów. Filtr ten doskonale się sprawdza w miejscach usytuowanych blisko ruchliwych dróg lub fabryk.

Filtr HEPA H13 to przede wszystkim główna broń do walki z najgroźniejszym zanieczyszczeniem powietrza, czyli ze smogiem. Filtr dzięki swojej konstrukcji przechwytuje najmniejsze cząsteczki, dlatego bardzo skutecznie eliminuje pyły zawieszone PM10, PM2,5 i PM1, ale również wirusy, bakterie i alergeny, zwłaszcza pyłki roślinne i odchody roztoczy.

Technologia UV-C LED

Inżynierowie firmy Vestfrost chcąc znacząco poprawić jakość powietrza przepływającego przez urządzenie, zainstalowali w jego wnętrzu specjalną technologię UV-C LED, która wykorzystuje w swoim działaniu naświetlanie ultrafioletowe, które rozkłada bakterie na poziomie biologicznym. Dzięki temu powietrze wewnątrz oczyszczacza zostaje jeszcze skuteczniej przefiltrowane, zanim wróci do pomieszczenia. Również udało się wydłużyć żywotność filtrów, dzięki eliminacji przechwyconych przez nie bakterii.

Jonizator powietrza Plasma ION

Ostatnim elementem wspierającym cały proces filtracji powietrza jest plazmowy generator jonów. Urządzenie uwalnia w powietrze równe ilości jonów dodatnich i ujemnych, które zaprowadzają równowagę jonizacyjną w powietrzu, zmniejszają poziomy elektrostatyczności i co najważniejsze eliminują z powietrza groźne mikroby, w ty, wirusy, bakterie, alergeny, grzyby i nieprzyjemne zapachy. Proces jonizacji również bardzo dobrze przywraca odpowiednie poziomy wilgotności powietrza w pomieszczeniu.

5 poziomów filtracji powietrza

1. Filtr wstępny – zatrzymuje większe zanieczyszczenia
2. Filtr węgla aktywnego – eliminuje LZO i nieprzyjemne zapachy
3. Filtr HEPA H13 – likwiduje smog, wirusy, bakterie i alergeny
4. Technologia UV-C LED – oczyszcza wnętrze urządzenia z bakterii
5. Jonizator plazmowy – niszczy komórki wirusów, bakterii, grzybów i alergenów

Czujniki i wskaźniki w oczyszczaczu powietrza Vestfrost

W celu uzyskania najlepszej ochrony przed zanieczyszczeniami w oczyszczaczu powietrza Vestfrost VP-A1M30WH użyto wysokiej klasy czujników, które nieustannie monitorują otoczenie i na bieżąco reagują przy wykryciu zagrożenia.

Główną role tutaj odgrywa czujnik pyłu, który wykrywa wszelkie zwiększone zapylenie powietrza, czy to kurzem, pyłkami roślinnymi, czy pyłami zawieszonymi i następnie przesyła te informacje do automatycznego trybu oczyszczania powietrza. Czujnik zapylenia współpracuje bezpośrednio ze wskaźnikiem PM2,5, który wyświetla numerycznie aktualne zmierzone wartości.

Kolejnym czujnikiem odpowiedzialnym za oczyszczanie powietrza jest czujnik TVOC, którego zdaniem jest detekcja lotnych związków organicznych, szkodliwych gazów i nieprzyjemnych zapachów.

Oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1M30WH posiada również wbudowany czujnik ruchu, który reaguje na nasze poruszanie się wokół urządzenia. Przy zwiększonym ruchu oczyszczacz przechodzi na większe obroty, aby szybko wyeliminować wzbity w powietrze kurz.

Urządzenie posiada również wskaźnik jakości powietrza, który za pomocą gamy kolorów informuje nas o ogólnym stanie powietrza w pomieszczeniu.

Nie musimy się również martwić o czas, w którym będziemy zmuszeni wymienić filtry, gdyż poinformuje nas o tym wskaźnik wymiany filtrów umieszczony na panelu sterowania.

Tryby pracy

Oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1M30WH oferuje nam tryb automatyczny, który sterowany jest poprzez zebrane informacje przez czujniki zanieczyszczeń. W trybie tym dochodzi do najbardziej optymalnej pracy urządzenia i gwarancji pełnej ochrony przed wszelkimi zagrożeniami występującymi w powietrzu. Oczywiście możemy skorzystać z 1 z 3 trybów manualnych, które odpowiadają za różne prędkości wentylatora, od najniższej po najwyższą. Tryby te, jak i tryb automatyczny wybierane są za pomocą jednego przyciska umiejscowionego na panelu sterowania.

Z poziomu panelu sterowania możemy również skorzystać z trybu nocnego, który idealnie sprawdza się w sypialni lub pokoju dziecka, gdyż emituje bardzo niski próg głośności (zaledwie 17 dB).

Ostatnim trybem do wyboru jest tryb jonizacji powietrza, który możemy włączyć lub wyłączyć.

Aplikacja mobilna

Oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1M30WH wyróżnia się na tle konkurencji nie tylko znakomitymi wynikami oczyszczania powietrza, ale również dzięki możliwości sterowania nim z poziomu telefonu komórkowego. Urządzenie posiada wbudowany moduł Wi-Fi, który umożliwia nam sparowanie go z naszym smartfonem i zarządzanie nim poprzez dedykowana aplikację.

Z poziomu aplikacji odczytamy aktualny poziom stężenia pyłu PM2,5 zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz, możemy włączyć blokadę rodzicielską, włączyć lub wyłączyć jonizator, a także oświetlenie UV-C. Możemy wybrać odpowiedni tryb pracy, a nawet zaplanować ją dzięki ustawieniom timera.

 

 

 

Idealny oczyszczacz powietrza do pokoju dziecka

Oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1M30WH dzięki swojej niskiej wadze (5,8 kg) oraz kompaktowym wymiarom (494x352x220 mm) nie dostarcza żadnych problemów z jego przenoszeniem, dzięki czemu regularnie możemy zmieniać jego położenie. Wysoki współczynnik oczyszczania powietrza oraz niezwykle cicha praca, która notabene jest możliwa dzięki zastosowaniu innowacyjnego silnika inwerterowego, sprawiają, że oczyszczacz idealnie sprawdza się pokoju dziecka. Dodatkowo dzięki obecności aplikacji mobilnej możemy nieustannie monitorować jego pracę, bez konieczności doglądania urządzenia. Również obecność opcji blokady rodzicielskiej jest niezwykle przydatna, zwłaszcza przed niechcianą zmianą ustawień przez naszą pociechę.

Cechy produktu

 • Filtr 3 w 1

  Specjalna kaseta, w której znajdują się filtr wstępny, filtr węglowy i filtr HEPA H13

 • Technologia UV-C LED

  Światło ultrafioletowe umiejscowione wewnątrz urządzenia eliminuje bakterie

 • Technologia Plasma ION

  Generator jonów dodatnich i ujemnych wspierający pracę oczyszczacza powietrza

 • 3 czujniki

  Czujnik kurzu (PM2,5), czujnik TVOC i czujnik światła

 • Wskaźnik PM2,5

  Numeryczna informacja o aktualnym poziomie stężenia pyłu PM2,5

 • Wskaźnik jakości powietrza

  Kolorowa gama informująca nas o aktualnym stanie powietrza w pomieszczeniu

 • Tryb automatyczny

  Zapewnia kompleksową ochronę przed wszelkim zanieczyszczeniami

 • Tryb nocny

  Idealny do sypialni i pokoju dziecka, gdyż emituje niską głośność

 • Moduł WiFi

  Umożliwia sparowanie ze smartfonem i zarządzanie z poziomu aplikacji mobilnej

 • Blokada rodzicielska

  Chroni przed niechcianymi zmianami ustawień oczyszczania powietrza

Parametry techniczne

ModelVP-A1M30WH
WymiarySzerokość - 35,2 cm
Wysokość - 49,4 cm
Głębokość - 22 cm
Rodzaj produktuOczyszczacz powietrza
KolorBiały
Kolor panelu sterowaniaSzary
SterowanieDotykowe, aplikacja w telefonie
Oczyszczanie
Powierzchnia oczyszczania [m²]42
CADR PM [m³/h]340
Zastosowane filtryWstępny, HEPA, węglowy
JonizacjaTak
UV-C LEDTak
CzujnikiKurzu
NawilżanieNie
Funkcje użytkowe
WskaźnikiPM 2.5
Kolorowy wyświetlaczTak
WiFiTak
Sterowanie przez aplikacjeTak
Tryby pracy wentylatoraSleep / Niski / Średni / Wysoki
Poziom głośności [dB]Sleep - 17 / Niski - 17 / Średni - 39 / Wysoki - 48
Blokada rodzicielskaTak
Tryb pracy nocnejTak
SilnikInwerterowy
Parametry
Waga netto / brutto [kg]5,8 / 7,8
Moc znamionowa [W]38
Napięcie [V]220-240
Częstotliwość zasilania [Hz]50
Gwarancja
Gwarancja producenta2 lata
Producent
ProducentVestfrost
Pobierz instrukcję obsługiKarta produktuAtest higieniczny

Opinie o produkcie

(2 opinie klienta)
na podstawie 2 opinii
5/5

2 opinie dla Oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1M30WH

 1. Mateusz

  Jestem alergikiem i to urządzenie pomaga. W tej półce cenowej bardzo dobry oczyszczacz.

 2. Beata

  lekki oczyszczacz, bez problemu mozna przenieść do innego pomieszczenia

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane produkty