Filtr do wody odwrócona osmoza Kuna Filter RO-7

Cena:

1 099,00 

Dostępność:
Duża
Z Klub VestHome zdobędziesz 110 punktów

  Porównaj

Raty 0%

Skorzystaj z kalkulatora rat, aby wyliczyć raty dla tego produktu.

Dostawa

Koszty dostawy:

 • Darmowa dostawa - 0zł (małe AGD wysyłka kurierem DPD)
 • Dostawa Classic - 0zł (duże AGD dostawa z wniesieniem)
 • Dostawa Optima - 49zł (duże AGD dostawa z wniesieniem i ustawieniem)
 • Dostawa Premium - 99zł (duże AGD dostawa z wniesieniem, ustawieniem i odbiorem zużytego sprzętu)

Czas dostawy:

 • Małe AGD - Kurier DPD do 24 godzin
 • Duże AGD - Firma Zadbano od 24 do 48 godzin

Z Klub VestHome zdobędziesz 110 punktów

Zbieraj punkty w Klubie Zdrovi.pl i wymieniaj je na rabaty na kolejne zakupy.

 • Producent: Kuna Filter

Filtr do wody Kuna Filter RO-7 z odwróconą osmozą to doskonały wybór dla Twojego domu, gdyż w szybki sposób zapewnisz sobie i swoim najbliższym dostęp do czystej, zdrowej i bogatej w minerały wody. Filtr z łatwością zmieści się w szafce po zlewozmywakiem, a jego instalacja nie jest skomplikowana. Filtr oprócz eliminacji zanieczyszczeń, mineralizuje, alkalizuje i poprawia smak wody.

Opis produktu

Filtr do wody odwrócona osmoza Kuna Filter RO-7

Filtr do wody odwrócona osmoza Kuna Filter RO-7 to wspaniały i niedrogi sposób na zapewnienie sobie nieograniczonego dostępu do czystej i zdrowej wody wprost z sieci wodociągowej. Niewielkie rozmiary całego systemu znacząco ułatwiają instalację, nawet w bardzo małych przestrzeniach. Filtr wykorzystuje rewelacyjną technologię odwróconej osmozy, która przepuszcza jedynie cząsteczki wody, zatrzymując jednocześnie wszystkie zanieczyszczenia. Chcąc jednak znacząco ulepszyć proces filtracji, Kuna Filter RO-7 posiada dodatkowe 3 filtry wstępne, które eliminują większe zanieczyszczenia, głównie osady i związki organiczne. W pełni oczyszczona woda zyskuje nasycenie minerałami oraz podlega alkalizacji, czyli regulacji poziomu pH i ORP.

Niezwykłe właściwości odwróconej osmozy

Już w XIX wieku powstała pierwsza sztuczna membrana osmotyczna, która regulowała ciśnienie przepływającej wody i ją oczyszczała. Nie była jednak w pełni skuteczna, dlatego wciąż trwały prace nad jej udoskonaleniem. W 1952 roku profesor Srinivasa Sounrajan zaobserwował podczas swoich badań, że proces osmozy można odwrócić i skuteczniej eliminować zanieczyszczenia zawarte w wodzie. Wysoka skuteczność procesu sprawiła, że cały system ciągle jej unowocześniany i wykorzystywany w wielu gałęziach gospodarki, a także w naszych domach.

Filtr do wody Kuna Filter RO-7

Wykorzystana w filtrze Kuna Filter RO-7 membrana molekularna odciążana jest poprzez pracę 3 filtrów wstępnych, które przechwytują z wody większe zanieczyszczenia, już od wielkości 5 mikrometrów. Membrana składa się z porów o wielkości zaledwie 0,0001 mikrona, które przepuszczają jedynie cząsteczki wody, a wszystkie zanieczyszczenia w postaci związków organicznych i stałych, osadów, bakterii i wielu innych zostają zatrzymane. Następnie dochodzi do samooczyszczenia membrany, a przechwycone zanieczyszczenia trafiają wprost do kanalizacji.

Filtracja wody w Kuna Filter RO-7

Dostęp do czystej wody to niezbędne minimum do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu, dlatego też zaopatrujemy się niemal hurtowo w wody butelkowane, gdyż nie mamy zaufania do wody płynącej z kranu. Z filtrem Kuna Filter RO-7 możemy to zmienić i całkowicie zrezygnować z plastikowych butelek na rzecz wody z sieci wodociągowej. Doskonały system filtracyjny nie tylko w pełni oczyszcza wodę, ale również nasyca ją niezbędnymi minerałami.

Wkład KF-20μ

Jest to pierwszy filtr wstępny o roli sedymentacyjnej, którego głównym zadaniem jest zatrzymywanie wszelkich osadów, w tym piasku, rdzy i brudu. Wkład zatrzymuje zanieczyszczenia już od wielkości 20 mikrometrów. Wymiana wkładu powinna nastąpić po upływie 4-6 miesięcy.

Wkład C-SI

Kolejnym elementem, przez który przepływa woda jest kolejny wkład sedymentacyjny, lecz tym razem posiadający dodatek węgla aktywnego, który odpowiada za eliminację związków organicznych i chloru. Usuwane są również wszelkie osady, które przedostały się przez pierwszy wkład. Wymianę należy dokonać po upływie 4-6 miesięcy.

Wkład KF-5μ

Przed dotarciem wody do membrany osmotycznej trafia ona do kolejnego wkładu sedymentacyjnego, lecz tym razem przechwytywane są zanieczyszczenia mechaniczne i osady już od wielkości 5 mikrona. Żywotność wkładu wynosi maksymalne od 4 do 6 miesięcy.

Membrana osmotyczna

Najważniejszy filtr w całym systemie, który odpowiada za eliminację wszelkich zanieczyszczeń, w tym mechanicznych i organicznych, osadów i szkodliwych mikrobów, patogenów i bakterii. Membrana składa się z porów o wielkości zaledwie 0,0001 mikrometra, dzięki czemu przepuszczane są tylko cząsteczki wody. Membrana posiada również zdolność samooczyszczenia, dzięki czemu jej termin przydatności może sięgać nawet do 5 lat.

 

Wkład KF-C-GAC

W pełni oczyszczona woda następnie przepływa przez liniowy wkład węglowy, którego zadaniem jest poprawa ogólnego smaku wody oraz wyłapanie ewentualnych związków organicznych, które przedostały się przez membranę osmotyczną. Wkład należy wymienić po upływie 6-12 miesięcy.

Wkład KF-MIN

Kolejnym etapem dla wody jest wkład mineralizujący, który wzbogaca ciecz jonami minerałów, głównie wapnia i magnezu, które są niezbędne dla naszego organizmu. Wkład podnosi również poziom pH do optymalnego. Wkład należy wymienić po upływie minimalnie 6 miesięcy, a maksymalnie 12 miesięcy.

Wkład KF-BIO-CER

Ostatnim elementem, przez który przepływa zmineralizowana i oczyszczona woda jest wkład z bioceramiką, który reguluje kwasowość wody, czyli ją alkalizuje. Wkład wpływa na optymalne parametry pH i współczynnika ORP. Woda poddawana jest promieniowaniu w głębokiej podczerwieni, dzięki czemu osiągamy wodę w pełni czystą i zdrową. Wkład należy wymienić po upływie 4-6 miesięcy.

Zadbaj o zdrowie i postaw na Kuna Filter RO-7

Czysta woda to niezbędnik każdego żywego organizmu, a dzięki filtrowi odwróconej osmozy Kuna Filter RO-7 możemy cieszyć się nią wprost z domowego kranu. Zapomnijcie o kupowaniu butelkowanej wody i cieszcie się woda bogatą w minerały, o odpowiednim poziomie kwasowości i wolną od zanieczyszczeń prosto z sieci wodociągowej. Niskie koszty zakupu i eksploatacji systemu Kuna Filter RO-7 sprawiają, że nie tylko zadbamy o nasze zdrowie, ale również o nasze portfele. W zestawie znajdziemy system filtrów i wkładów, zbiornik ciśnieniowy i chromowany kran, którym popłynie niezwykle zdrowa woda. Cały system po instalacji jest całkowicie bezawaryjny, a jedyna nasza interakcja będzie polegała na wymianie wkładów.

Cechy produktu

 • Nowoczesna konstrukcja

  Filtr zajmuje niewiele miejsca i jest łatwy w montażu.

 • 3 filtry wstępne

  Eliminują z wody osady, w tym rdzę i piasek oraz związki organiczne

 • Membrana osmotyczna

  Główny filtr przechwytujący 99% zanieczyszczeń

 • Wkład węglowy

  Eliminuje pozostałe związki organiczne i poprawia smak wody

 • Wkład mineralizacyjny

  Reguluje poziom pH wody i nasyca ją minerałami wapnia i magnezu

 • Wkład bioceramiczny

  Alkalizuje wodę, czyli reguluje jej poziom kwasowości

 • Chromowany kran

  Dołączony do zestawu nowoczesny chromowany kran

Parametry techniczne

ProducentKuna Filter
ModelRO-7
Wymiary49 x 40 x 18 mm
Waga2 kg
Pobór mocy-
Zasilanie-
Temperatura wody-
Ciśnienie wody zasilającejCiśnieniem wody z sieci
Gwarancja producenta2 lata

Opinie o produkcie

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Filtr do wody Kuna Filter RO-7”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *