Filtr do wody odwrócona osmoza Kuna Filter Comfort

Cena:

2 399,00 

Dostępność:
Duża
Z Klub VestHome zdobędziesz 240 punktów

  Porównaj

Raty 0%

Skorzystaj z kalkulatora rat, aby wyliczyć raty dla tego produktu.

Dostawa

Koszty dostawy:

 • Darmowa dostawa - 0zł (małe AGD wysyłka kurierem DPD)
 • Dostawa Classic - 0zł (duże AGD dostawa z wniesieniem)
 • Dostawa Optima - 49zł (duże AGD dostawa z wniesieniem i ustawieniem)
 • Dostawa Premium - 99zł (duże AGD dostawa z wniesieniem, ustawieniem i odbiorem zużytego sprzętu)

Czas dostawy:

 • Małe AGD - Kurier DPD do 24 godzin
 • Duże AGD - Firma Zadbano od 24 do 48 godzin

Z Klub VestHome zdobędziesz 240 punktów

Zbieraj punkty w Klubie Zdrovi.pl i wymieniaj je na rabaty na kolejne zakupy.

 • Producent: Kuna Filter

Filtr odwróconej osmozy Kuna Filter Comfort to najlepszy wybór dla Twojego domu, który zapewni nielimitowany dostęp do w pełni czystej wody dodatkowo wzbogaconej minerałami magnezu i wapnia. System posiada dodatkowe filtry wstępne, które eliminują wszelkie osady, w tym rdzę i piasek. Niewielka konstrukcja znacząco ułatwia montaż, nawet w małych przestrzeniach. 

Opis produktu

Filtr do wody odwrócona osmoza Kuna Filter Comfort

Filtr do wody Kuna Filter Comfort z odwróconą osmozą to najlepszy sposób na zapewnienie sobie niekończących się zasobów czystej i zdrowej wody prosto z sieci wodociągowej. Ten produkowany w Polsce filtr wzbogacony jest dodatkowymi filtrami wstępnymi, które zatrzymują większe zanieczyszczenia i osady, czym odciążają główny filtr, czyli membranę osmotyczną. Dodatkowo filtr Kuna Filter Comfort posiada wkład mineralizujący, który wzbogaca oczyszczoną wodę minerałami magnezu i wapnia. W zestawie znajdziemy chromowaną baterię z podwójnym kranem, gdzie możemy wybrać tylko czystą wodę lub wodę wzbogaconą minerałami. Urządzenie z racji niewielkich rozmiarów idealnie sprawdza się nawet w najmniejszych przestrzeniach, a sam montaż nie wymaga ogromnego stopnia zaawansowania i nie pochłania dużo czasu.

Czym jest odwrócona osmoza?

Historia osmozy sięga roku 1748, kiedy to francuski duchowny Jean Antone Nollet obserwował wodę przepływająca przez pęcherz świni. Z jego badań wynikło, że przez pęcherz z łatwością przepływają cząsteczki o niższym stężeniu do wyższego stężenia po drugiej stronie. Przez lata naukowcy podejmowali próby stworzenia syntetycznej membrany osmotycznej, co finalnie udało się już w 1860 roku, a przez kolejne stulecia zostało udoskonalone.

Filtr do wody Kuna Filter Comfort

Proces odwróconej osmozy zatrzymuje wszystkie zanieczyszczenia występujące w wodzie, dlatego szybko znalazł zastosowanie w przemyśle zbrojeniowym, farmaceutycznym, czy spożywczym. Proces ten okazał się niezwykle ważny przy próbach odsalania wody morskiej, oczyszczaniu wody wodociągowej w całych miastach i przy produkcji wody butelkowanej. W filtrze Kuna Filter Comfort woda przepływająca przez membranę osmotyczną zostaje wcześniej oczyszczona z większych zanieczyszczeń przez filtry wstępne, dzięki czemu sama membrana może się skupić na najmniejszych cząsteczkach. Mowa tutaj o wielkościach rzędu 0,0005 mikrona, gdyż takiej wielkości są pory w membranie, co z kolei pozwala jedynie na przepuszczanie cząsteczek wody, a cała reszta jest zatrzymywana i następnie trafia wprost do kanalizacji z brudną wodą.

Filtracji wody w Kuna Filter Comfort

Filtr do wody Kuna Filter Comfort to zaawansowany system, który finalnie oferuje nam czystą i bogatą w minerały ciecz prosto z naszego kranu. Oczywiście, żeby tak się stało cała konstrukcja posiada specjalnie zaprojektowany zestaw filtrów, które nie tylko oczyszczają skutecznie wodę, ale również wzbogacają ją niezbędnymi minerałami.

Filtr KF-S-5

Jest to wkład sedymentacyjny, którego zadaniem jest przechwytywanie wszelkich brudów, czyli rdzy, piasku i wszelkiego rodzajów osadów. Dzięki specjalnej konstrukcji filtr zatrzymuje wszystkie cząsteczki zanieczyszczeń nie mniejsze od wielkości 5 mikrometrów. Filtr należy wymienić po upływie 4-6 miesięcy.

Filtr KF-SW-5

Jest to wkład sedymentacyjno-węglowy, który podobnie do wkładu KF-S-5 eliminuje z wody wszelki pozostały brud i osady, dodatkowo wykorzystuje cząsteczki węgla aktywnego do przechwytywania chloru i pozostałych szkodliwych związków organicznych. Filtr zatrzymuje wszystkie zanieczyszczenia do wielkości 5 mikrometrów, a jego wymiana powinna się odbyć po 4-6 miesiącach.

Membrana osmotyczna KF30-RO-75

Jest to główny filtr całego systemu, który zatrzymuje wszystkie mniejsze zanieczyszczenia przepuszczone przez wcześniejsze filtry wstępne. Bardzo małe pory membrany (0,0005 mikrometra) przepuszczają jedynie cząsteczki wody. Skuteczność filtra molekularnego wynosi ponad 96%. Żywotność membrany osmotycznej sięga od 3 do 6 lat.

Filtr KF-C-GAC

Jest to osobny wkład węgla aktywnego, który oddziałuje bezpośrednio na w pełni oczyszczoną wodę, aby wyeliminować wszelkie zanieczyszczenia mechaniczne i chlor, którym udało się przecisnąć przez membranę molekularną. Zalecana wymiana filtra powinna nastąpić w przedziale od 8 do 12 miesięcy i zależna jest od jakości używanej wody.

Wkład KF-MIN-10

Całkowicie oczyszczona woda przepływa jeszcze przez wkład mineralizujący, który nasyca wodę jonami magnezu i wapnia oraz podnosi pH wody, czyniąc ją bardziej zdrową dla naszego organizmu. Dzięki zastosowaniu podwójnego kranu możemy wybierać pomiędzy tylko oczyszczoną wodą i wodą bogatą w minerały. Wymiana wkładu powinna nastąpić po upływie 12 miesięcy.

Czysta i zdrowa woda prosto z kranu

Nie musisz kupować wody butelkowanej, by cieszyć się w domu ze zdrowej i czystej wody, którą możesz wykorzystać do zaparzenia kawy, do ugotowania pysznych zup lub po prostu do zaspokojenia pragnienia. Rozwiązaniem jest instalacja filtra odwróconej osmozy Kuna Filter Comfort, który podłączony jest bezpośrednio do sieci wodociągowej i w ciągu doby potrafi dostarczyć, aż 200 litrów w pełni oczyszczonej wody. Cały zestaw składa się z zestawu filtrów zamkniętych w nowoczesnej konstrukcji o szerokości zaledwie 330 mm, metalowego zbiornika ciśnieniowego o szerokości 240 mm oraz z chromowanej baterii z podwójnym kranem do oczyszczonej wody i wody zmineralizowanej. Koszt zakupu, instalacji i późniejszej wymiany filtrów z czasem znacząco odbiega od kosztów zakupu wody butelkowanej. Postaw na Kuna Filter Comfort i ciesz się czystą i zdrową wodą w domu.

Cechy produktu

 • Nowoczesna konstrukcja

  Mały wymiary całego zestawu ułatwiają montaż

 • 2 filtry wstępne

  Oczyszczają wodę z brudy, czyli rdzy, piasku i wszelkich osadów

 • Membrana osmotyczna

  Filtr eliminuje najmniejsze zanieczyszczenia w wodzie

 • Wkład mineralizacyjny

  Nasyca oczyszczoną wodę jonami magnezu i wapnia i reguluje pH

 • Wkład węglowy

  Eliminuje związki organiczne i nadmiar chloru

 • Podwójny kran

  Pozwala na wybór dla wody oczyszczonej lub wody oczyszczonej bogatej w minerały

Parametry techniczne

ProducentKuna Filter
ModelComfort
Wymiary330 x 430 x 120 mm
Waga4 kg
Pobór mocy-
ZasilanieCiśnieniem wody z sieci
Temperatura wody5 - 38°C
Ciśnienie wody zasilającejdo 8,5 Bar
Gwarancja producentado 5 lat

Opinie o produkcie

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Filtr do wody Kuna Filter Comfort”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *